10 Zasad Utrzymywania Czystej Obudowy

Posted on

Czystość domu jest kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, ponieważ jest związana ze zdrowiem członków rodziny, którzy w nim mieszkają. Wiesz , że jeśli nie zostanie odpowiednio zaadresowany, dom może stać się jaskinią choroby.

Czasami jednak dom szybko się ponownie brudzi, mimo że był często czyszczony. Aby tego uniknąć, po prostu stwórz kilka zasad, aby utrzymać dom w czystości dłużej. Jeśli są zainteresowani, oto pełne recenzje! Zasady, dzięki którym dom jest utrzymywany w dobrym stanie:

image credit

1. Przechowuj buty poza domem

Buty przechowywane w domu mogą zanieczyszczać podłogę, szczególnie w porze deszczowej. Przypomnij przed domem, aby członkowie rodziny i goście zawsze wystawiali buty na zewnątrz domu.

2. Natychmiast zmyć naczynia

Zwyczaj wielu ludzi w domu polega na czekaniu, aż naczynia ułożą się w stos, aby je wyczyścić. W rzeczywistości „widok” stosu naczyń może zepsuć wygląd czystej kuchni i sprawić, że poczuje się nieswojo.

3. Świerk w kuchni podczas gotowania

Jednym ze sposobów, aby kuchnia zawsze wyglądała smutno, jest jej skuteczne czyszczenie. Na przykład możesz posprzątać kuchnię podczas gotowania, z których jedna czeka na ciasto w piekarniku.

4. Zapisz wycieraczkę przy wejściu

Wydawać się proste, to sztuczka pozwoli Ci zaoszczędzić od sterty kurzu pochodzących z zewnątrz. Przechowywanie wycieraczek przy wejściu pomoże „odfiltrować” brud, taki jak kurz i błoto, które przylegają do twoich stóp.

5. Upewnij się, że wentylator jest wolny od kurzu

Łopatki wentylatora często stają się jaskinią kurzu. Po zapaleniu pył może rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu. W tym celu upewnij się, że wentylator jest zawsze czyszczony z kurzu przed użyciem.

6. Zapisz kosz w każdym pokoju

Zapewnienie kontaktów śmieci w każdym pokoju, na przykład sypialni w kuchni, może uniemożliwić przeprowadzkę.
Ponadto proces zbierania śmieci staje się łatwiejszy do wykonania.

7. Jedz tylko przy stole jadalnym

Jednym ze złych nawyków, które powodują, że domy szybko się przeprowadzają, jest jedzenie tam, gdzie nie powinno być, np. Na łóżku lub na kanapie. Ten nawyk spowoduje, że wszędzie pozostanie wiele resztek. W tym celu ustal zasady dla członków rodziny, aby wszystkie czynności związane z jedzeniem były wykonywane tylko przy stole.

8. Przechowuj ściereczki lub ściereczki w przystępnych miejscach

Jedzenie lub napoje mogą się rozlać w ten sposób w różnych częściach domu. Przechowuj chusteczki lub ubrania w strategicznych obszarach, aby szybko poradzić sobie z sytuacją.

9. Przyznaj odpowiedzialność każdemu członkowi rodziny

Aby zadanie czyszczenia domu było lżejsze, daj każdemu konkretne zadanie. Im więcej członków rodziny bierze udział, tym mniej i szybciej proces sprzątania domu.

10. Zawsze zwracaj towary na swoje miejsce

Zawsze używaj używanych przedmiotów, takich jak miotły lub mopy, w ich oryginalnym miejscu. Poza tym dom wydaje się czystszy, sprzęt AGD z pewnością będzie również bardziej trwały.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here