4 Aranżacyjne Sypialnie, Które Mogą Ujawnić Czyjąś Osobowość

Posted on

Jak zaaranżować pokój może ujawnić nieco więcej o osobowości ludzi, którzy go zajmują. A co z twoją postacią? Profesor psychologii na University of Texas Sam Gosling powiedział, że sprawdzenie stanu swojego pokoju jest najskuteczniejszym sposobem na rozpoznanie jego natury.

Ponieważ w pokoju widać swoją tożsamość, nawyki i pamięć. „Gdy wejdę do twojego pokoju, istnieje zbiór informacji (które można zobaczyć) sprzed kilku tygodni, miesięcy lub lat temu, których często nie można zrobić i które mogą być bardziej wiarygodnym wskaźnikiem tego, kim naprawdę jest ta osoba”, wyjaśnił Sam, cytowany przez BBC.

Z badań, które zostały wykonane Sam, on znaleźć co najmniej cztery osoby w charakterze ogólnym, które mogą być widoczne z pokoju układowego. Jaką osobą jesteś?

image credit

1. Minimalistyczne pokoje

Minimalistyczny pokój to niezbyt wiele mebli i wyposażenia. Zwykle są tylko funkcjonalne przedmioty, takie jak łóżka, szafy, biurka i lampy robocze lub półki. Nie ma wystaw, ściany są pomalowane na biało lub neutralnie, a nawet poduszka jest niezbędna do spania. „Minimalistyczne sypialnie wskazują, że ludzie są introwertyczni.

Koncentrują się na sobie i nie lubią wyraźnego wyrażania emocji. Może też istnieć element zapobiegawczy, który wymaga od niego dyscypliny i minimalizacji” – powiedział psycholog behawioralny Patrick Fagan. Tymczasem Sam twierdzi, że minimalistyczny pokój może charakteryzować dwie różne osoby.

Jeśli jest minimalistyczny, ponieważ tak naprawdę nie dba o zawartość pokoju, „to osoba konwencjonalna, a jego myślenie jest bardziej tradycyjne”. Ale co więcej, ponieważ lubi minimalistyczny styl wnętrza, co oznacza, że jest kimś, kto chce wszystkiego dobrze kontrolowanego. „Rzeczy, które są brudne, naprawdę im przeszkadzają” – powiedział Sam.

2. Messy Rooms

Właściciel tego pokoju rzadko ściera łóżko rano. Wiele przedmiotów leżało na podłodze, choć w jego pokoju znajdowały się szafki i szuflady z sześcioma półkami. Nie wspominając o stosie brudnych ubrań w kącie pokoju, mimo że przygotował specjalny kosz na pranie. „Przeciętny człowiek, którego pokój jest zagracony i mniej czysty, wydaje się być mniej niezawodny i trudny do wyreżyserowania. Może więc często się spóźnia lub wykonuje swoją pracę w połowie drogi i jej nie kończy” – powiedział Sam.

Chociaż może ta osoba nie jest taka, ale wrażenie, które wydaje się bardziej takie. W badaniach Sam znajdzie kiedy ludzie się do sypialni bałagan one byłoby założyć, że właściciele niesforny, mniej dobre i mniej sympatii. „Więc jeśli w twojej sypialni panuje bałagan, ludzie mogą pomylić twoją prawdziwą osobowość” – zasugerował Sam.

3. Efektowne

Czy lubisz aranżować swój pokój żyrandolem, rzeźbioną toaletką, łóżkiem jak księżniczka czy wieloma złotymi wystawami? Następnie należysz do tej kategorii. Co to znaczy „Taka idealna sypialnia wskazuje, że właściciel jest bardzo drobiazgową osobą. Lubienie dobrego pokoju jest sygnałem, że osoba ta ma ekstrawertyczną osobowość i ma nadzieję, że jego goście przyjdą i spędzą tam czas” – wyjaśnił Sam.

Z drugiej strony, psychoterapeuta Emma Azzopardi uważa, że ten styl aranżacji pokoju charakteryzuje ją dużą troską o opinie innych ludzi na jej temat. Niezależnie od tego, czy robisz selfie w pokoju, czy fotografujesz warunki w pokoju dla treści na Instagramie. „Mogą za dużo myśleć o charakterze publicznym i chcą regulować to, co widzą inni, zamiast uczciwie się pokazywać” – wyjaśnił.

4. Artsy

Podobnie jak w przypadku typu glamour, artystyczny właściciel pokoju lubi również urządzać pokój dekoracjami i przedmiotami. Ale zwykle ma to swoje znaczenie lub wspomnienia w jego życiu.

Dla wygody aranżuje pokoje bardziej artystycznie. Nie pokazywać innym. „Ta osoba jest otwarta, ale także mniej zorganizowana. Może właściciel takiego pokoju jest liberalny, pełen przygód, bohemy i ma wiele przemyśleń” – podsumował Patrick.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *