4 Porady Dotyczące Wyboru Stołu Do Jadalni Zgodnie Z Warunkami Pokoju

Posted on

Jednym z ważnych mebli w domu jest stół jadalny. To miejsce, w którym cała rodzina może delektować się pyszną domową kuchnią podczas zbierania i omawiania lekkich tematów. Dlatego wybór odpowiedniego stołu do jadalni musi stanowić problem, jeśli planujesz go kupić w najbliższej przyszłości.

Ustalenie stołu nie jest zbyt trudne, po prostu jest kilka rzeczy, na które powinieneś spojrzeć. Oto wskazówki cytowane z Listy stylów.

image credit

1. Zwróć uwagę na materiał

Jeśli chcesz stół wykonany z drewna, wybierz czysty materiał z twardego drewna (liściaste), taki jak mahoń, orzech, klon, dąb lub teak. Nie należy stosować materiałów kompozytowych ani kompozytowych, na przykład MDF (płyta pilśniowa o średniej gęstości).

MDF to materiał z mieszanki twardego i gładkiego drewna, który jest prasowany w kształty płyt. Chociaż są trwałe, ale nie tak mocne i wytrzymałe jak typy z twardego drewna. Może cena będzie nieco droższa, ale jeśli szukasz stołu jadalnego, który będzie trwał przez dziesięciolecia, lepiej wybrać drewno liściaste.

2. Zmierz wielkość pokoju

Bardzo ważne jest zmierzenie, czy stół jest odpowiedni do powierzchni twojego pokoju, szczególnie jeśli jadalnia jest mała. Nie pozwól, aby biurko było zbyt duże dla małego pokoju lub zbyt duże dla dużego pokoju.

Prostokątny stół umieszczony w wąskiej przestrzeni będzie szybko zużywają pomieszczenie i sprawić wrażenie ciasny. Jedną ważną rzeczą jest możliwość chodzenia i przemieszczania się między stołami i krzesłami.

3. Określ kształt stołu

Istnieją pewne zasady określania kształtu stołu do jadalni, który pasuje do konkretnego pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń wybierz stolik w kształcie owalnym, aby uzyskać wolne miejsce i nie sprawiać, by pokój wyglądał zbyt „zatłoczony”.

Kwadratowe stoły są bardziej odpowiednie do wąskich przestrzeni, a prostokąty powinny być umieszczone w dużym pomieszczeniu. Okrągłego stołu może zostać umieszczone w pomieszczeniu o dowolnej wielkości, ale korzystnie w wąskim miejscu, jak to ograniczenie miejsca.

4. Sprawdź wymiary stołu

Większość stołów do jadalni ma standardową wysokość między 28-30 cali. Wysokość najwygodniejszego stołu może zapewnić wystarczającą przestrzeń nad kolanem i równolegle do łokci podczas siedzenia.

Natomiast szerokość, owalna, kwadratowa, okrągła lub prostokątna, ma standardową szerokość 36 cali i więcej, w zależności od liczby osób. Na przykład owalny stół o długości 84 cali może pomieścić do 10 osób.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here