5 Porad Dotyczących Wyboru Zasłon Okiennych W Domu

Posted on

Okno to oko mieszkania, przez które wpada naturalne światło z zewnątrz, dostarczając składników odżywczych do przestrzeni życiowej. Jednak światło nie może po prostu wtargnąć do pokoju, do kontrolowania temperatury wewnątrz potrzebna jest zasłona okienna. Ponadto zasłony okienne również znacznie wpływają na wygląd pokoju.

Wybór zasłon okiennych musi być w stanie wspierać koncepcję projektową realizowaną w pomieszczeniu. W tym celu nie pozwól, aby zły model. Przyjdź i postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby nie wybrać niewłaściwej zasłony okna, która jest odpowiednia do każdego pomieszczenia w domu!

image credit

1. Dostosuj rozmiar okna do rozmiaru okna

Aby zaprojektować zasłonę okna zgodnie z tym, czego chcesz, powinieneś wybrać niestandardową zasłonę okna i dostosować rozmiar zamiast korzystania z gotowych zasłon okiennych.

Szerokość zasłony okna jest większa niż rozmiar okna, a długość jest dostosowywana do pożądanej koncepcji projektowej w pomieszczeniu. Nie pozwól, aby zasłona okna blokowała otwory wentylacyjne, które zwykle znajdują się w górnej części okna.

2. Dostosuj model zasłony okna do formy istniejącego okna

Wybrany model kurtyny ma duży wpływ na ogólny wygląd okna w pomieszczeniu. Zakrzywiony kształt okna jest bardziej odpowiedni do zastosowania zasłony okiennej ze spoiwem otwierającym się w środku, a model zasłony okiennej vitrase będzie bardzo odpowiedni do stosowania w szerokich minimalistycznych oknach.

Podobnie z grubymi modelami zasłon okiennych, które będą elegancko zwisać i składać się po zainstalowaniu na oknie, które rozciąga się pionowo.

3. Wybierz kolor zasłony okna, który różni się od koloru farby ściennej

Jeśli chcesz, aby żaluzje okienne, aby być częścią tego punktu w pokoju, proponujemy użyć kombinacji kolorów żaluzji okiennych, które różnią się od kolorów farby dom wybranych . Możesz wybrać równoważny kolor, który jest nadal jednym odcieniem z kolorami farb ściennych. Atmosfera natychmiast zmieni się dzięki kontrastowej kombinacji kolorów między zasłonami, farbą ścienną i głównymi meblami w pokoju.

Podczas korzystania z ścian lub tapety wybrać neutralny kolor rolety lub bez odcieni, aby zrównoważyć kombinacji akcenty w pokoju.

4. Wybierz materiały na zasłony okienne, które pasują do twoich potrzeb przestrzennych

Odmiany zasłon okiennych wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak len, jedwab i bawełna, są też zasłony okienne wykonane z materiałów syntetycznych. Każdy materiał ma inny wpływ na pomieszczenie. Aksamitne zasłony okienne nadadzą czarującego elegancji. Lekkie materiały bawełniane lub jedwabne nadają pomieszczeniu czysty efekt.

Ważne jest jednak to, że wybrany materiał na zasłonę okna może zmaksymalizować przychodzące światło w ciągu dnia i zapewnić wystarczającą prywatność lub bezpieczeństwo w nocy. W tym celu możesz połączyć użycie tych materiałów na zasłony okienne. Zainstaluj cieńsze zasłony od wewnątrz i grubsze zasłony od zewnątrz.

5. Dostosuj wzór i teksturę zasłon okiennych za pomocą projektu pokoju

Ponieważ montaż zasłon okiennych jest również częścią wykończenia pokoju, styl i tekstura zasłon okiennych może być szczegółem koncepcji projektu pokoju. Możesz łączyć te wzory z głównym kolorem mebli lub z tym samym wzorem na jednym z elementów dekoracji, takich jak obrusy . W swoim zastosowaniu styl i faktura zasłon okiennych może sprawiać wrażenie przestrzeni i odwrotnie. Jeśli jest zbyt wiele akcentów, pokój będzie pełen i niepokojący.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here