5 Sekretów, Dzięki Którym Mały Salon Może Wyglądać Na Przestronny

Posted on

Większość pomysłów na manipulowanie małym salonem, aby wyglądał na przestronny, daje efekt podstępu, ma to na celu pokazanie, że pokój wygląda na bardziej przestronny. Takie strategie mogą zmienić obszary, które wydają się ciasne i ciasne, w bardziej wygodne i estetyczne.

Jednym z najważniejszych jest sposób , aby zmaksymalizować światła i przestrzeni, dodatkowo zwrócić uwagę na użycie koloru, rozmiaru i wagi. To może coś zmienić. Nie musisz czuć się gorszy, jeśli masz mały salon, dlaczego możesz go powiększyć! Oto niektóre z ulubionych sposobów Kania, aby Twój salon był bardziej przestronny.

Użyj Lustra jako dekoracji w małym salonie

image credit

Projektanci lubią tworzyć lustro jako jeden ze sposobów na złudzenie dużej przestrzeni. Możesz umieścić lustra strategicznie w kilku miejscach, aby mały salon wyglądał na większy. Jednym z najczęstszych pomysłów często używanych w małych salonach jest powieszenie dużego lustra w centralnej lub centralnej lokalizacji, aby stworzyć punkt centralny.

Lustro służy do odbijania światła i dodawania przyjemnej atmosfery, można je umieścić za źródłem światła, takim jak lampa lub świeca. Jeśli to możliwe, ustaw lustro w poprzek okna, aby mogło odbijać widoki i dać iluzję innego okna w twoim małym salonie.

Bezpośrednia uwaga w górę

Pokój ma zarówno wymiary poziome, jak i pionowe. Jeśli twój salon ma wysokie sufity, skorzystaj z dodatkowej przestrzeni, dekorując ją w sposób, który zwraca uwagę na górę. Dotknięcie podłogi to rodzaj zasłony lub długiej zasłony .

Innym pomysłem jest wypełnienie pionowej przestrzeni przez powieszenie sztuki od małych do średnich rozmiarów. Ta technika będzie sprawiają, że pokój czuć większy niż jest w rzeczywistości, ponieważ ludzie, którzy wizyta będzie patrząc na dzieła sztuki. Omawiane dzieło może mieć postać wiszących raczej wysoko obrazów , rzeźb lub latarni o smukłym i wysokim kształcie.

Użyj neutralnego koloru do małych pomieszczeń mieszkalnych

Jednym z najbardziej popularnych pomysłów na małe salony jest zastosowanie neutralnych kolorów na ścianach, podłogach, sufitach i tapicerce w meblach. Paleta kolorów białawy lub beżu będzie stworzyć wrażenie przestronnego pokoju z iluzji, że stłumienia ściany. Delikatne kolory również pomaga oświecić swój mały salon jak będzie odbijać światło.

Biel może być właściwym wyborem dla małego salonu, ponieważ ten kolor może równomiernie rozprowadzać światło w całym pomieszczeniu, dzięki czemu pokój wygląda na bardziej przestronny. Ponadto neutralna paleta daje natychmiast przyjemne wrażenie i stwarza uspokajające otoczenie w porównaniu do innych kolorów.

Wybierz lekkie meble

Kupując meble, weź pod uwagę ciężary wizualne. Pojęcie ciężaru wizualnego odnosi się do ciężaru, który można wyczuć na podstawie wielkości, koloru i projektu przedmiotu. Wybierz meble z elementami, które mają lekki wygląd do małego salonu, ponieważ przedmioty, które mają duże elementy i wydają się ciężkie , zawężą przestrzeń.

Możesz również rozważyć wybór mebli o jasnym kolorze zamiast ciemnego. Ponadto wybierz meble, które mają nogi i unikaj kształtu pudełka.

Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem stolika do małego salonu, wybierz stolik wykonany ze szkła. stolik ze szklanym materiału będzie brać przestrzeń wizualną mniej niż drewna, ponieważ materiał szkło nieprzezroczyste sprawia, że mogli zobaczyć na drugą stronę. Wszelkie meble lub dekoracje, które nie zasłaniają widoku, sprawią, że mały salon będzie wyglądał na bardziej otwarty i na pewno bardziej przestronny.

Wybierz małe meble

Lista pomysłów na stworzenie iluzji przestronnego pokoju w małym salonie nie byłaby kompletna bez tej jednej rekomendacji. Możesz wybrać meble, które nie wydają się zbyt mocne.

Unikaj dużych mebli, które sprawiają wrażenie dominujących w pokoju. Sofy z cienkimi podłokietnikami i solidnymi oparciami są bardziej odpowiednie do małych salonów niż sofy z dużymi podłokietnikami i wyściełanymi oparciami.

Jeśli Twój salon ma tak mały rozmiar, jak salon w mieszkaniu, możesz usunąć opcję sofy z mebli w salonie. Wyjmij sofę z małego salonu i wybierz rodzaj miękkiego krzesła o mniejszym kształcie.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *