5 Sposobów Surefire Na Wybór Minimalistycznej Dekoracji Ścian W Salonie

Posted on

Nie zapomnij o dekoracji ściennej jako jednym z ważnych elementów w tworzeniu pięknego wystroju wnętrza. Zwłaszcza jeśli chcesz wyremontować swój minimalistyczny salon, aby wyglądał bardziej przestronnie, wygodnie i pięknie dla oka. Ponieważ salon jest główną częścią, która będzie pierwszym wrażeniem dla każdego, kto wpadnie.

Jak więc ozdobić ściany pokoju o ograniczonej przestrzeni? Jaką dekorację ścienną nadaje się do zainstalowania? A jakie są właściwe kroki, aby wybrać dekorację ścienną do minimalistycznego salonu? Chodź, znajdź odpowiedzi poniżej.

Dekoracja ścienna w formie malarstwa

image credit

Zasadniczo wiele osób tworzy obrazy jako wiszące na ścianie w pokoju, zwłaszcza w salonie. Ale niektórzy ludzie nie zwracają dużej uwagi na ciągłość między motywem pokoju z rodzajem malowania, który zostanie zainstalowany. Jakie zatem obrazy nadają się do zainstalowania w minimalistycznym salonie?

Przed zakupem obrazu do minimalistycznego salonu należy wziąć pod uwagę kształt ramy. Aby połączyć się z minimalistyczną koncepcją, powinieneś wybrać prostą ramę malarską bez wielu rzeźb i ozdób. Na przykład rodzaj obrazu, który był kiedyś popularny, a mianowicie jeden obraz, który został pocięty na kilka części za pomocą prostej ramy. Możesz spróbować!

Dekoracja ścienna w formie lepkiej drewnianej półki

Kolejną dekoracją ścienną, którą można zastosować w minimalistycznym salonie, jest zewnętrzny bagażnik. Dzięki tej dekoracji ściennej Twój salon będzie wyglądał piękniej. Stelaż działa nie tylko jako wartość estetyczna, ale także funkcjonalnie przydatny. Możesz znaleźć różne rodzaje i kształty unikalnych drewnianych półek, które mogą być używane jako draperie ścienne. Na przykład drewniany stojak w kształcie drzewa i jego gałęzi.

Na tej dekoracji ściennej można wyświetlać różne przedmioty, od wystaw, przedmiotów kolekcjonerskich, ulubionych książek , figurek akcji i innych. Oczywiście ten bagażnik zewnętrzny jest bardzo wielofunkcyjny dla Twojego małego salonu.

Dekoracja ścienna jest lustrem

Przeszkodą, którą często napotyka się przy remoncie minimalistycznego salonu, jest jego ograniczony rozmiar. Nie musisz się martwić, przeszkody te można pokonać, instalując dekorację ścienną w formie lustra. Oprócz upiększenia pokoju lustrzana dekoracja ścienna służy również do stworzenia szerokiego wrażenia na niewielkim salonie.

Pod względem umiejscowienia lustro dzieli się na dwa typy, mianowicie lustro ścienne (lustro ścienne / wiszące ) i lustro podłogowe (lustro podłogowe / stojące ). Lustro dekoracyjne i lusterko do makijażu z dwoma rodzajami są rzeczywiście często umieszczane w salonie lub sypialni jako dekoracja.

Dekoracja ścienna jako malarstwo ścienne / tapeta

Inne opcje dekoracji ścian, które możesz rozważyć, to malowanie ściany lub pokrycie jej tapetą . Ta dekoracja ścienna jest jedną z alternatyw, która jest dość tania i łatwa do upiększenia w salonie. Dostosuj motyw tapety za pomocą motywów i mebli w salonie. Potrzebujesz inspiracji? Możesz zobaczyć wiele pięknych i unikalnych wzorów tapet ściennych, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim grupom wiekowym !

1. Abstrakcyjne malowanie ścian

Jeśli chcesz, aby Twój minimalistyczny salon miał wysoką wartość artystyczną, możesz wypróbować ten pomysł. Ale upewnij się, że ten abstrakcyjny obraz upiększy i nadal zrobi szerokie wrażenie.

2. Technika świeżym powietrzu ombre

Obrazy z ombre technikami lub kombinacją dwóch kolorów można nanosić na minimalistyczny salon. Możesz zastosować czerń do bieli lub czerń do szarości. Jeśli chcesz uzyskać jaśniejszą kombinację kolorów, możesz wypróbować kolor czerwony do różowego.

3. Malowidła ścienne 3D lub efekty iluzji

Jeśli chcesz, aby salon wyglądał wyjątkowo, nigdy nie boli próbować malowideł ściennych z efektami iluzji. Jednak ten obraz ścienny jest zalecany tylko dla jednej części ściany, aby nie powodować zawrotów głowy u osób, które go widzą. Upewnij się również, że wybór kolorów i motywów jest dostosowany do koncepcji pokoju i koloru mebli.

4. Malowanie ścian techniką splash

Aby minimalistyczny salon wyglądał elegancko, możesz wybrać ciemne tło ściany, takie jak szary. Następnie rozpryskaj jasne kolory, takie jak złoty lub biały.

5. Malowidła ścienne z sylwetką drzewa

Aby Twój minimalistyczny salon wyglądał uroczo, możesz zastosować na ścianie obrazy z sylwetkami drzew. Nie potrzebuje wiele, wystarczy namalować jedno drzewo na krawędzi. Oprócz tego, że jest minimalistyczny, obraz ten pozwoli również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ służy wyłącznie do kupowania czarnej farby.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here