5 Ważnych Rzeczy, Na Które Należy Zwrócić Uwagę Podczas Czyszczenia Domu

Posted on

Wiele kobiet, które używają weekendu do czyszczenia domu, aby wyglądał schludniej i nie był zakurzony. Niektóre z nich nie zwracają zbytniej uwagi na drobne rzeczy, ważne jest szybkie czyszczenie.

Jeśli często robisz czyszczenie w niewłaściwy sposób , może to przyspieszyć uszkodzenie mienia w domu. Oto pięć ważnych rzeczy do rozważenia podczas sprzątania domu.

image credit

1. Czyszczenie okna w czasie upałów

Należy również unikać czyszczenia okna w czasie upałów w ciągu dnia. „Ciepło słoneczne sprawia, że szkło szybko wysycha po czyszczeniu, dzięki czemu może pozostawiać plamy na szkle,” powiedziała Liz Trotter, właścicielka American Maid Cleaning w Olympia w stanie Waszyngton. Najlepszy czas na czyszczenie szyby jest wtedy, gdy jest pochmurno i nie jest zbyt gorąco.

Wlać specjalne mydło do szyb na szklaną powierzchnię, odstawić na około minutę. Następnie delikatnie wcieraj za pomocą nieprzylepnej gąbki. Unikaj używania szorstkich gąbek, które mogą sprawić, że szklany blister.

2. Nie zapomnij umieścić pudła w każdym pokoju

Aby nie było łatwo zepsuć się po czyszczeniu, nie zapomnij umieścić pudła w każdym pokoju. Pojemnik ma pomóc ci w rozmieszczeniu rozrzuconych rzeczy, aby wyglądał schludnie, szczególnie jeśli masz już dzieci. Często dzieci zostawiają zabawki rozrzucone po zabawie.

Obecność kosza lub pudełka może ułatwić przechowywanie wszystkich zabawek Twojego dziecka. Idź do sklepu, aby kupić różnego rodzaju kolorowe pudełka lub pudełka, które mogą również pełnić funkcję krzeseł do umieszczenia w pokoju i salonie. Musisz także umieścić małe pudełko w łazience i kuchni.

3. Używanie gąbki

Czy wiesz, że użycie niewłaściwych gąbek może przyspieszyć uszkodzenie towaru? Dlatego zwróć uwagę na jego użycie. Żółta gąbka do łatwego wcierania blistrów. Podczas gdy zielona powłoka nie jest stosowana na przedmiotach takich jak plastik, ceramika lub przedmioty, które łatwo zarysować.

Powłoka jest specjalnie przeznaczona do wycierania chropowatych powierzchni, takich jak patelnia lub grill. Podczas mycia wanien lub innych przedmiotów o gładkiej powierzchni można łatwo uszkodzić te przedmioty i powstać pęcherze.

4. Jeden Czyszczenie dywanów w napojach,

takich jak syropy miękkich napojów lub rozlane na dywan, kobiety często kierują je z tytułem szorowania wycieki. Tej metody należy unikać, ponieważ może to uszkodzić futro na dywanie i pozostawić plamy, które trudno jest usunąć. Właściwy sposób czyszczenia to wzięcie łyżki i podniesienie stosu rozlanej wody do brudnej szklanki.

Następnie weź ręcznik wykonany z ręcznika, umieść go na rozlanym płynie, aż woda wchłonie się w szmatkę. Naciśnij ręcznik, aby woda szybko do niego wniknęła. Następnie weź specjalny produkt do czyszczenia dywanu i delikatnie przetrzyj ściereczką. Upewnić się, że produkt nie będzie zanikać kolor dywanu.

5. Oczyść łazienkę

Łazienka jest zwykle jednym z obszarów, w których tak naprawdę nie lubisz sprzątać. Ale tak naprawdę to miejsce musi być Twoim priorytetem. Czyszczenie łazienki nie musi odbywać się przez wiele godzin.

„W przypadku łazienek najszybszym sposobem na zminimalizowanie pracy jest najpierw wyczyszczenie toalety, a następnie spryskanie płynem dezynfekującym wszystkich podłóg.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here