5 Wielofunkcyjnych Pomysłów Do Czytelni

Posted on

Dla tych, którzy lubią czytać, na pewno chcesz mieć wygodną przestrzeń osobistą, miejsce, w którym możesz spędzić czas na czytaniu i przechowywaniu swojej kolekcji książek. Ale to nie znaczy, że musisz stworzyć specjalny pokój do budowy biblioteki, możesz naprawdę użyć narożników w każdym pokoju w domu, aby stworzyć czytelnię.

Tym razem podamy informacje o narożnikach domu, które możesz zamienić w czytelnię. Ponieważ podczas czytania potrzebujesz wystarczającej koncentracji, sześć rogów tego czytelni jest dość spokojnych i sprzyja czytaniu. Chodź, po prostu odwołaj się do dowolnego miejsca w czytelni!

image credit

1. Narożnik czytelni w pokoju rodzinnym

Istnieje kilka praktycznych sposobów na zrobienie rogu czytelni w pokoju rodzinnym. Pierwszym z nich jest śledzenie aranżacji czytelni w sypialni za pomocą wbudowanej półki do przechowywania . Wystarczy umieścić długą miękką sofę między regałem. Półki na książki można umieścić w całym pokoju.

Po drugie, możesz stworzyć bardziej prywatną i odizolowaną czytelnię, używając otwartej półki z książkami jako ściany działowej. Ta metoda umożliwia optymalne funkcjonowanie czytelni w małym pomieszczeniu.
Ostatnim jest przez umieszczenie wisi półka na książki w rogu pokoju dziennego z fotel ( fotel ) były wygodne i dekoracyjne oświetlenie, które estetyczny .

2. Okno zakątek w sypialni jako czytelnia

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu idealnej czytelni, to aspekty oświetlenia i wymiany powietrza. W tym celu możesz umieścić czytelnię w sypialni blisko okna wychodzącego na zewnątrz.

Naturalne światło i powietrze z zewnątrz, które przechodzą przez szczelinę wentylacyjną, sprawiają, że atmosfera czytelni staje się chłodniejsza i uspokajająca. Aby uzyskać maksymalny komfort, możesz również powiesić tam leniwe krzesło .

Jeśli od początku planujesz zrobić czytelnię w sypialni, powinieneś zastosować koncepcję wbudowanego projektu przechowywania . Wbudowane miejsce do przechowywania wykorzystuje ścianę sypialni jako półkę do przechowywania i wystawę lub wykorzystuje ławkę do przechowywania . Gra na głębi pola, aby mogła pomieścić więcej towarów. Część wystającą do ściany można wykorzystać jako narożnik czytelni.

3. Dom w przedpokoju może być również wygodną czytelnią!

Jeśli jesteś zdezorientowany, aby wypełnić dość długi i przestronny hol swojego domu, możesz go wykorzystać jako czytelnię. Zalecamy korzystanie z półki na książki przymocowanej do ściany, aby nie zakłócać ruchu w tym pokoju przejściowym. Użyj dywaników wzorzystych, aby scharakteryzować tę czytelnię.

4. Skorzystaj z obszaru, który nie jest wykorzystywany jako czytelnia

Z pewnością w twoim domu są tylko pozostałe obszary, które są trudne do zmaksymalizowania funkcji twojej przestrzeni, takie jak poddasze, dół schodów lub części pokoju, które mają pola po przekątnej. Takie miejsca, idealne do wykorzystania jako narożnik czytelni. Jego odosobnione położenie sprawia, że czytelnia jest dość ukrytym i wygodnym miejscem.

5. Kąt edukacyjny w pokoju dziecięcym

Czytelnia w pokoju dziecięcym powinna być zaprojektowana tak atrakcyjnie, jak to możliwe, aby zwiększyć zainteresowanie dzieci czytaniem. Umieść książki na półce umieszczonej na środku pokoju, aby były zainteresowane ich podniesieniem.

Zastosuj także motyw dekoracji żywego pokoju zabaw dla dzieci oraz wybór atrakcyjnych mebli, takich jak kącik czytelni w postaci namiotu ozdobionego różnymi poduszkami i uroczymi lalkami .

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here