6 Sposobów, Aby Wybrać Meble Bezpieczne Dla Dzieci

Posted on

Nie tylko tworzenie mebli dla dorosłych w małych rozmiarach, projektowanie i wybór mebli dla dzieci wymaga dogłębnych badań. Czynniki związane z wiekiem, potrzebami, zachowaniem dzieci w ich działaniach oraz interakcjami między dziećmi a przedmiotami lub przestrzeniami należy się liczyć.

„Przy projektowaniu mebli dziecięcych czynnik funkcyjny pozostaje priorytetem w porównaniu z dekoracyjnymi materiałami, z tym, że wciąż jest w stanie zapewnić przyjemne doświadczenie.” We wspólnym wątku niektóre z tych marek mebli dziecięcych dzielą się wskazówkami na temat bezpieczeństwa i zabawnego elementu mebli dziecięcych.

Oto 6 porad dotyczących wyboru bezpiecznych i zabawnych mebli dla dzieci, które zostały podsumowane przez CASA Indonesia:

image credit

1. Obiekty gastronomiczne

Zajęcia dla dzieci stymulują także komunikację z całą rodziną podczas wspólnego jedzenia przy jednym stole. W przypadku mebli do jadalni dla dzieci wysokość krzesła i podnóżka musi być jak najbardziej komfortowa. Na przykład krzesełko dla dziecka, wysokość stołu od podłogi powinna wynosić około 72,5 centymetra, a całkowita wysokość około 82 centymetrów.

Zaleca się wybór jasnych kolorów, aby wyraźnie zobaczyć kontrast z kolorem żywności i resztek jedzenia, które spadają. Wskazówki od Dywaniku, ponieważ dzieciom trudno jest jeść, potrzebne są meble i sztućce w formie, która przyciąga uwagę.

2. Gra i nauka

Ponieważ świata dzieci nie można oddzielić od zabaw, metody nauczania dla dzieci nadal wymagają elementów zabawy w optymalizacji ich istoty. Aby uniknąć nudy, proces uczenia się u dzieci wymaga przeniesienia bardziej przekonujących form, na przykład regału z przesuwaną deską u góry wykonanego przez Kids Republik.

Takie wielofunkcyjne meble pobudzają psychicznie dzieci do czytania książek, a także do nauki liczb, licząc liczbę kroków.

3. Bezpieczny materiał

W przypadku mebli dziecięcych najbezpieczniejszym materiałem jest lite drewno, które zostało utkane farbą na bazie wody lub nietoksyczne. Dla Yamatoya, który jest zaangażowany w tę branżę od 93 lat temu, materiał drzewny ma wiele pozytywnych efektów, takich jak uczucie komfortu w dotyku i prezentowanie unikalnych efektów wizualnych z wiekiem drewna, takich jak żółknięcie koloru lub wyraźniejszy wygląd.

4. Forma mebli i bezpieczeństwo

Kształt mebli dziecięcych może być różny, od animowanych postaci po proste rzeczy, które można zobaczyć w życiu codziennym, takie jak chmury, zwierzęta i różne pojazdy.

Oprócz posiadania tępych kątów, szczeliny i elementy mebli, które można przesuwać lub przesuwać, muszą być zaprojektowane zgodnie z rozmiarem dziecka. Ma to na celu uniknięcie zaciśnięcia ręki. Jednym ze sposobów jest użycie zawiasów z miękkim zamknięciem.

Biorąc pod uwagę, że otwieranie drzwi szafki lub szuflady jest również procesem uczenia się dziecka, należy również wziąć pod uwagę kształt uchwytu, aby był łatwy do trzymania. Idealnie, meble dziecięce nie są łatwo przenoszone lub podnoszone przez dzieci, aby uniknąć szkodliwych rzeczy, takich jak na przykład upadek na stół lub krzesło.

5. Wytrwaj przez długi czas

Meble dziecięce mogą być również inwestycją długoterminową. Nie tylko pod względem pamięci rejestrowanej wraz z nim jako dziecko, jego funkcją można się także cieszyć z wiekiem.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here