7 Wskazówek, Jak Wybrać Łóżko Dla Dziecka

Posted on

Materace i łóżka odgrywają ważną rolę w określaniu jakości snu dziecka. Zobacz, jak wybrać najlepsze łóżko dla dzieci tutaj!

Dziecko potrzebuje od 8 do 12 godzin odpoczynku. Ten czas jest bardzo ważny dla zdrowia dziecka.
Kiedy śpisz, zwiększa się dopływ krwi do mięśni w ciele dziecka, ich energia powraca do regeneracji, szybszy wzrost tkanek i nerwów

Mało tego, hormony ważne dla zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci uwalniane przez mózg. Dlatego im lepsza jakość ich snu, tym lepszy wzrost.

W rzeczywistości badania pokazują, że większość dzieci, które są wybredne i trudne do opanowania w ciągu dnia, średnio nie wyposażają się w dobrą jakość snu.

Jednym z najważniejszych czynników wspierających utrzymanie jakości snu dziecka jest wygodne łóżko. Oto jak wybrać łóżko dla dziecka, aby uzyskać najlepszą jakość wypoczynku.

Zwróć uwagę na rozmiar łóżka dziecka

image credit

Przed zakupem materaca dziecięcego do domu upewnij się, że jego rozmiar jest zgodny z wzrostem i wagą dziecka. Zbyt mały i wąski materac sprawi, że dziecko poczuje się niekomfortowo, aby sen nie spał.

Podczas gdy zbyt duże łóżko nie jest dobrym wyborem dla złotej rączki, aby nie ruszać się z miejsca. Nieświadomie ich mózgi będą spać w bardzo szerokim miejscu, dzięki czemu nawet po dotarciu do boku materaca nadal będą się toczyć podczas snu. Jest to niebezpieczne, ponieważ może spowodować ich wypadnięcie z materaca.

Sprytnie wybierz model łóżka dziecięcego

Wskazówki dotyczące wyboru drugiego łóżka dziecięcego są przeznaczone dla dziecka, które łatwo stracić koncentrację. Ciekawość jest instynktem, który mają wszystkie dzieci, ponieważ są one dziećmi, a nawet dorastają jako nastolatki.

Dlatego zaleca się, aby nie wybierać dziecięcego łóżka, które jest zbyt krzykliwe lub dziwnie ukształtowane. Na przykład jak materac w kształcie samochodu.

Chociaż wygląda atrakcyjnie i sprawia, że dzieci nie nudzą się szybko w pokoju, ten materac wzbudzi chęć kontynuowania zabawy. Może to utrudniać im spanie w nocy, ponieważ jest rozproszone.

Wybierz łóżko, które jest proste, ale wciąż wygodne, przenieś dekoracje i dekoracje na materacu do drugiego rogu pokoju, aby Twoje dziecko spało spokojnie bez zakłóceń.

Wybierz materac do łóżka

Należy wziąć pod uwagę poziom twardości lub delikatności materaca na łóżku dziecka. Jak już wiemy, czy rozwój dziecka zależy od liczby godzin snu w nocy. Zbyt twarde materace będą szkodliwe dla ich kręgosłupa, nawet wielu rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy, że ich dziecko ma skoliozę z tego powodu.

Zastanów się nad bezpieczeństwem

Wybierając łóżko dziecka, nie zapomnij o jego bezpieczeństwie, tak, matko! Większość nie może milczeć podczas snu.
Ich ciała, szczególnie stopy i dłonie, można rzucać wszędzie i uderzać o boki lub końce łóżka. Aby zmniejszyć ryzyko, lepiej wybrać łóżko dla dziecka bez ostrych, twardych krawędzi lub narożników.

Łóżko na poziomie dziecka

Jeśli masz już więcej niż jedno dziecko i masz równy materac, być może warto rozważyć tę jedną wskazówkę. Wybierz solidne łóżko, co oznacza, że nie kupuj materaca wykonanego z aluminium lub metalu.

Materace wykonane z powyższych materiałów mają tendencję do szybszego korozji, tak że w krótkim czasie łóżka na poziomie dziecka mogą ulec zniszczeniu podczas użytkowania.

Wybierz materac poziomy wykonany z grubego drewna lub stali, dostosuj rozmiar i podparcie wysokości i wagi dziecka. Zwróć także uwagę na odstęp między dolnym i górnym materacem. Wybierz płaskie łóżko ze środkową szczeliną wystarczająco dużą, aby dzieci śpiące na dolnym materacu nie poczuły się ciasno z powodu zmiażdżenia.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *