6 Inspirujących, Bardzo Wygodnych Projektów Czytelni

Posted on

Jeśli lubisz czytać, czytelnia może być drugim najważniejszym pokojem po sypialni. Wygodna czytelnia sprawi, że będziesz bardziej spokojny podczas hobby, ale może to być również miejsce na relaks.

Jeśli zamierzasz przeznaczyć specjalny pokój do przechowywania i czytania swoich kolekcji w tym samym czasie, nigdy nie boli myśleć o projekcie prostej czytelni. Istnieje wiele rodzajów minimalistycznych projektów czytelni, które można zastosować w domu. Poniżej 8 przykładów, które możesz podać.

Czytelnia na poddaszu

image credit

Jeśli jedynym pomieszczeniem, które pozostało w domu, jest strych, możesz zamienić go w czytelnię. Umieść półki po prawej i lewej stronie. Zrób duże szklane okno, aby dobrze działała cyrkulacja powietrza, a także miejsce do rzucania widoku, gdy będziesz zmęczony czytaniem. Sofa udoskonali czytelnię na poddaszu.

Czytelnia w stylu skandynawskim

Lubisz kolor biały lub pokój z czystym wrażeniem? Czytelnia w skandynawskim stylu jest idealna dla Ciebie. Dodaj szarą sofę. Stosy książek z kolekcji, które stoją wzdłuż półek, zapewnią różne kolory, które wydają się oryginalne, ale żywe.

Kącik do czytania

Zamiast nazywać to miejscem, to miejsce do czytania jest tworzone tylko za pomocą jednego rogu domu. Jeśli nie możesz zapewnić oddzielnego pokoju, przyjęcie tego pomysłu jako miejsca, w którym pożresz swoją kolekcję książek, nie zaszkodzi.

Półki na książki oraz czytelnie

Ten projekt czytelni jest również odpowiedni dla tych z was, którzy nie mają dużo miejsca. Możesz zaprojektować duże półki nie tylko do przechowywania książek, ale także opróżnić środek miękkiej sofy / pianki. Możesz czytać bez konieczności przemieszczania się daleko, aby dotrzeć do książek na półce.

Czytelnia w sypialni

Podobnie jak poprzedni projekt, ten pomysł na czytelnię jest również odpowiedni dla tych z was, którzy nie mają dużo miejsca w domu. Zamiast się mylić, gdzie umieścić kolekcję książek, dlaczego nie spróbować stworzyć swojego pokoju, a także czytelni? Koncepcja tego łóżka piętrowego pozwoli również zaoszczędzić miejsce.

Kolorowa czytelnia

Nie zawsze czytelnia jest lepka w delikatnych pastelowych kolorach . Jeśli lubisz jasne kolory, ten projekt czytelni z czerwonymi ścianami może stanowić odniesienie dla bardziej kolorowej i żywej atmosfery w czytelni.

Możesz użyć podobnej koncepcji, aby zaprojektować czytelnię dla swoich dzieci. Dodaj także postaci z kreskówek, aby uczynić je jeszcze bardziej entuzjastycznymi do czytania.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here