Jak Wybrać Piękne I Odpowiednie Zasłony

Posted on

Ogólnie rzecz biorąc, gdy szukasz minimalistycznych modeli zasłon w Internecie, będziesz traktowany w różnych kolorach i motywach zasłon. Ale czy wiesz, że zanim określisz motyw i kolor zasłon, musisz wiedzieć, jakiego rodzaju zasłony lub zasłony chcesz lub potrzebujesz?

Po pierwsze, odwiedzając sklep z zasłonami lub salon wystawowy, personel zapyta: „Jakiego rodzaju zasłony chcesz? Blackout czy semiblackout? Czy chcesz użyć pierścienia dymnego lub toru? ”. Zanim więc przyjdziesz, powinieneś najpierw dowiedzieć się o różnych zasłonach, aby proces selekcji stał się bardziej wydajny.

Wybierz poziom krycia lub przezroczystość w zależności od funkcji przestrzeni

image credit

1. Vitrase

Vitrase to cienki i półprzezroczysty materiał. Nawet jeśli jest zamknięty, światło słoneczne może optymalnie wpływać do pomieszczenia. Vitrase jest ogólnie stosowany jako podstawa kurtyny, ale można go również stosować bez powłoki.

Ponieważ jest cienki, dlatego ten model nie nadaje się do pomieszczeń wymagających prywatności. Nie tylko zwykłe, wiele witraz ma piękne motywy, takie jak linie, wąsy liści i kwiatów. Vitrase jest zalecany do stosowania w półpublicznych pokojach, takich jak jadalnie i salony.

2. Semi zaciemnienie

Jest to najbardziej ulubiony model do domów, szczególnie do minimalistycznych zasłon domowych. Semi blackout to kurtyna o poziomie przezroczystości między vitrase a blackout. Kiedy zasłony są zamknięte, pomieszczenie nadal może być sztucznie wystawione na słońce.

3. Zaciemnienie

W przypadku pomieszczeń wymagających prywatności, takich jak sypialnie, właściwym wyborem są zasłony zaciemniające. Ta zasłona jest wykonana z cięższego materiału i ma dodatkową warstwę. Zwykle wygląda lśniąco i jest zwykle uzupełniany przez vitrase. Dzięki swojej gęstości promienie słoneczne odbijają się lub w ogóle nie wchodzą do pomieszczenia.

Określ model zasłon odpowiedni styl domu

1. Sparuj panele lub podwójne zasłony

Para paneli to model kurtyny, który jest bardzo często stosowany w domach lub hotelach, szczególnie w dużych oknach, ponieważ składa się z dwóch oddzielnych zasłon. Ten model kurtyny nadaje się do domów w stylu klasycznym lub współczesnym.

2. Pojedynczy panel

Jak sama nazwa wskazuje, pojedynczy panel składa się z jednej kurtyny. Może być stosowany do dużych lub małych okien i często znajduje się w domach w nowoczesnym stylu. Ponieważ używa tylko jednej kurtyny, ten model można elastycznie otwierać w prawo lub w lewo.

3. Zestaw do obróbki okien

Jest to pełny model kurtyny, który składa się z pary paneli (dwie zasłony) i falbany (osłona moskitiery znajduje się u góry). Ten model nadaje się do klasycznego użytku domowego, pełnego detali i rzeźb.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here