Wielkość Międzynarodowego Boiska Piłkarskiego
Wielkość Międzynarodowego Boiska Piłkarskiego

Wielkość międzynarodowego boiska piłkarskiego

Posted on

Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Może grać i cieszyć się nim każdy, od dzieci po dorosłych.

Boisko do piłki nożnej lub w języku indonezyjskim zielone boisko jest obszernym miejscem do gry w piłkę nożną. Zwykle to boisko do piłki nożnej jest obsadzone trawą naturalną lub sztuczną, zwaną także trawą syntetyczną.

Wielkość Międzynarodowego Boiska Piłkarskiego
Wielkość Międzynarodowego Boiska Piłkarskiego
image credit

Każda gra z pewnością ma swoje własne zasady, podobnie jak piłka nożna, która ma także swoje własne zasady i przepisy. W tej grze w piłkę nożną każda drużyna ma 11 graczy, przy czym jeden z 11 graczy zostaje bramkarzem, a pozostałe 10 osób to zawodnicy.

Wielkość boiska do piłki nożnej również jest różna. Jednak wielkość samego międzynarodowego boiska piłkarskiego jest regulowana przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej lub FIFA. Wszystkie zasady i przepisy dotyczące gry w piłkę nożną zostały ustalone i określone przez FIFA.

Miary wielkości boiska do piłki nożnej zgodnie ze standardami FIFA

Pierwszy to długość pola. Długość boiska do piłki nożnej mierzona jest od pierwszej bramki do drugiej bramki. Minimalna długość boiska wynosi 90 metrów. I dla maksymalnej długości boiska do piłki nożnej wynosi 120 metrów. Na środku boiska znajduje się środkowa linia oddzielająca pola na dwie części. Linia środkowa pola lub szerokości ma rozmiar. Minimalna szerokość boiska wynosi 45 metrów. A maksymalna szerokość boiska wynosi 90 metrów.

Oprócz środka boiska znajduje się szeroka linia, w środku linii znajduje się również linia koła. To koło ma średnicę od 9,15 do 9,5 metra. W środku okręgu znajduje się również punkt, który zwykle służy do rozpoczęcia meczu.

W polu karnym bramkarz lub tak zwany bramkarz może trzymać piłkę. Jeśli jednak w polu karnym nastąpiło naruszenie, drużyna przeciwna otrzyma kopnięcie w odległości 11 metrów od odległości od bramki. Samo pole karne jest podzielone na dwa rozmiary, a mianowicie rozmiar dużej sumy kar, a także małe miasto kar.

Dla wielkości dużego pola karnego zwykle ma on rozmiar 18 jardów lub jeśli liczymy metr do 40-45 metrów długości i 16-19 metrów szerokości. Małe pole karne ma rozmiar 6 jardów lub jeśli zamienimy je na metry na 18 metrów dla długości i 5,5 metra dla szerokości. Chociaż rozmiar jest dość mały, ale nadal ten rozmiar został ustalony przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej lub FIFA.

Sam cel ma 18,82 metra długości i 5,5 metra szerokości. Długość i szerokość bramki musi wynosić 3: 2 w formie prostokąta. Stały rozmiar gry FIFA ma 2,4 metra wysokości i 7,3 metra szerokości.

Rozmiar międzynarodowego boiska piłkarskiego

Bo rozmiar międzynarodowego boiska do piłki nożnej ma swoje własne zasady. Ta miara jest miarą, która została ponownie zastosowana zgodnie ze standardami FIFA. Dla maksymalnej długości 110 metrów i minimum 100 metrów. Dla maksymalnej szerokości 75 metrów i minimum 64 metrów.

To była dyskusja na temat wielkości międzynarodowego boiska do piłki nożnej. Mam nadzieję, że ta informacja przyda się wszystkim. Dziękuję

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here