Wskazówki, Aby Małe Przestrzenie Wyglądały Na Większe

Posted on

Jeśli twój salon jest trochę mały, nie martw się. Jest wiele sposobów, aby wyglądać i czuć się znacznie szerszym i zachęcającym. Mniejsza przestrzeń nie musi oznaczać, że czujesz się ciasno – wręcz przeciwnie.
Oto, w jaki sposób możesz wykorzystać swój gęstszy salon, a także kilka instrukcji, jak wybrać idealne meble do salonu:

Wybierz sofy i krzesła podnoszone z podłogi za pomocą nóg, ponieważ tworzy to wrażenie przestrzeni i światła. Tapicerowana kanapa i środkowe krzesło karczmy to rodzaj elementów, których powinieneś szukać.

Skorzystaj z naturalnego światła w swoim pokoju, ponieważ to otwiera przestrzeń. Pozostaw zasłony otwarte w ciągu dnia i otwórz także okna.

Dodaj cienkie zasłony lub taki sam kolor jak ściana. Służy to do oszukiwania oczu w poszukiwaniu większej przestrzeni.

Dezorganizacja

image credit

Nic nie sprawia, że mała przestrzeń wygląda na mniejszą niż wiele leżących wokół obiektów. Ogólna zasada jest taka, że jeśli nie używałeś czegoś przez co najmniej rok, powinno to pójść.

• Kup dywany i tkaniny, które są gładkie lub z małym nadrukiem. Większe wzory zanurzają tylko mniejsze przestrzenie.

• Udekoruj neutralną i lekką paletą kolorów, ponieważ wizualnie powiększy to pomieszczenie.

• Kup meble, które są wielofunkcyjne, takie jak otomana, którą można wykorzystać do siedzenia lub jako stolik kawowy. Ten otomana Xtreme Comfort doskonale sprawdzi się w małym pomieszczeniu.

• Zastanów się nad dodaniem lustra do swojego salonu. Ta technika refleksji oszukuje twój mózg, że myśli, że przestrzeń jest większa. Spójrz na tę prostokątną kabinę z zatoczką, która jest dostępna w różnych gatunkach drewna, i antyczne owalne lustra ścienne, które są również obecne w różnych rodzajach drewna i bejc.

• Regały należy instalować od ściany do ściany lub od podłogi do sufitu, ponieważ jest to idealne miejsce do przechowywania i sprawia, że sufit wygląda na wyższy niż w rzeczywistości.

• Powstrzymaj się od wypełniania każdego cala przestrzeni do przechowywania w swoim pokoju. Jeśli zostawisz puste miejsce na półce, sprawi, że Twój pokój będzie wyglądał bardziej przestronnie.

Kup jasne drewniane meble

Które wtapiają się w ścianę, tworząc iluzję poszerzającej się przestrzeni. Rozważ umieszczenie niektórych części mebli pod kątem, a nie na ścianie. Gdy element jest otoczony otwartą przestrzenią, często może sprawić, że Twój pokój będzie wyglądał na większy.

• Pomaluj sufit jasnymi kolorami, aby podnieść oczy i stworzyć iluzję wyższego sufitu. Pomyśl o kolorze koordynacji akcentów, aby Twój pokój wyglądał bardziej jednolicie i elegancko. Pomyśl o swoim dywanie podłogowym z pasiastym pokryciem, ponieważ daje to złudzenie, że podłoga będzie trwała wiecznie.

• Wybierz stolik kawowy ze szklanym blatem, taki jak artesa, który zapewni iluzję przestrzeni w Twoim pokoju. Zainstaluj kilka elementów oświetleniowych, takich jak światła, które powstrzymają ludzkie oczy przed przyciągnięciem tylko do jednego punktu światła.

Pamiętaj, że tworzenie mniejszego obszaru roboczego wymaga myślenia nieszablonowego. Korzystając z kilku porad i wskazówek, przekonasz się, że twój mały pokój ma styl i dużą przestrzeń.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here