Wskazówki Dotyczące Korzystania Z Pokoju Do Wyboru Dekoracji Salonu

Posted on

Zanim wybierzesz i kupisz nowe akcesorium lub użyjesz starego, musisz najpierw uzyskać wyraźny obraz skali pokoju i wielkości dekoracji, która najlepiej pasuje do pustej przestrzeni. Właściwa proporcja naprawdę odróżnia zło od doskonałej dekoracji.

Nie popełnij błędu, wybierając małą ozdobę dla dużej, czystej i pustej przestrzeni. Będzie to oznaczać poczucie niedoboru. Przykładanie zbyt małego dywanu na podłodze dużej powierzchni będzie przykładem błędu proporcji. Uważaj na obrazy wiszące na ścianie i unikaj wyposażania zbyt małych przestrzeni dużymi dziełami sztuki.

Twój mały salon wygląda na większy

image credit

Jeśli opisuje to Twoje wrażenia, możesz postrzegać swoją ograniczoną przestrzeń życiową jako wyzwanie twórcze. Kluczem do szczęśliwego i pięknego życia w małym miejscu jest połączenie rozwiązań oszczędzających miejsce i wielofunkcyjnych przy jednoczesnym wyrażeniu własnego stylu. Sprytne decyzje zapewnią ci przestrzeń, której potrzebujesz, aby Twój pokój był wyjątkowy i przyjazny.

Salon może być połączeniem większego salonu, jadalni i kuchni, jeśli obniżysz ścianę, która go dzieli. Podobnie, poszerzenie drzwi i otwarcie ich do sufitu stworzy większe i bardziej otwarte uczucie. Jeśli dokonanie poważnych zmian konstrukcyjnych nie jest możliwe, spróbuj zwolnić drzwi do każdego podłączonego pokoju.

To nie tylko poprawi widzenie i światło w każdym pomieszczeniu, ale pozwoli na łatwiejszy przepływ ruchu.
Użyj wbudowanych mebli i półek. Dobrym pomysłem jest inwestowanie w zintegrowane rozwiązania i półki, które są odpowiednie do dostosowania przestrzeni i potrzeb.

Niestandardowe wbudowane rozwiązanie jest idealne w małych przestrzeniach, ponieważ można zmierzyć każdy mebel w trudnej przestrzeni, dodając jedną lub dwie funkcje, które maksymalizują jego wykorzystanie.

Na przykład wbudowana sofa może przechowywać pod spodem przydatne miejsce do przechowywania. Jeśli zatrudnienie stolarza lub zakup specjalnych prac nie jest w twoim budżecie, bądź kreatywny i załóż kapelusz DIY. Czy umieścisz atrakcyjną składaną szufladę pod sofą? Co powiesz na pływanie głębokiej półki ze wspornikami na ścianie jako stołu?

Podobnie, zamiast niestandardowych jednostek ściennych, umieść półki w pomysłowych wzorach na ścianie, aby stworzyć jednostki multimedialne. Podczas zawieszania półek umieść je do ściany, aby uzyskać wzór pionowy. Umieszczenie wyższych elementów konstrukcyjnych pomaga stworzyć wrażenie objętości w pomieszczeniu.
Bądź kreatywny dzięki układowi i oświetleniu mebli.

Jeśli to możliwe, spróbuj rozmieścić meble w taki sposób, aby stworzyć separację między strefami funkcjonalnymi. Pomaga to określić różne zastosowania w jednym pomieszczeniu. Na przykład umieść stół za sofą, aby stworzyć miejsce do pracy, lub ustaw krzesła i sofy w taki sposób, aby wyraźnie oddzielić salon od jadalni.

Możesz dodatkowo określić układ, umieszczając różne oprawy żyrandola w każdym oddzielnym pomieszczeniu. Na przykład w strefie kosmicznej wybierz światła, które znajdują się blisko sufitu (równo lub półpłasko). Następnie w sąsiedniej jadalni umieść wisior wiszący bezpośrednio na stole.

Niech świeci słońce

Podkreśl swoje naturalne źródło światła, aby rozjaśnić pomieszczenie. Przestrzeń nasłoneczniona jest bardziej otwarta i pomaga wyeliminować cienie, które mogą sprawić, że zamknięty obszar będzie mniejszy. Najprostszym sposobem na zwiększenie naturalnego światła w pomieszczeniu jest umieszczenie lustra w miejscu, w którym odbije światło z okna. To nie tylko odbija światło, ale także tworzy iluzję głębszej głębi w przestrzeni.

Jeśli to możliwe, umieść najczęściej używane meble – takie jak ulubiona sofa lub wygodne krzesło – aby miały widok z zewnątrz.

Jeśli naturalne światło jest minimalne, rozważ zainstalowanie oświetlenia toru. Mimo że nie zajmuje cennego miejsca na biurku lub podłodze, jasne światło i elastyczne głowice gąsienic mogą zastąpić bezpośrednie światło słoneczne.

Maluj strategicznie. Klasyczna wskazówka przy użyciu białych lub jasnych kolorów jest nadal właściwą propozycją do malowania mniejszych przestrzeni. Pomaluj także listwy i ściany w pokoju tego samego koloru, aby przyciągnąć wzrok i podkreślić sufit, jak w tym pomieszczeniu.

Możesz jednak użyć ciemniejszego koloru. Kojące kolory, takie jak błękit morski lub szarość grafitowa, mogą sprawić, że styl będzie mniej zachęcający. Sztuką w małym pokoju jest zrównoważenie ciemniejszej ściany jaśniejszymi elementami, aby stworzyć głębię i rozjaśnić pomieszczenie. Na przykład umieść jaśniejszą sofę na ciemnej ścianie.

Warstwy z jaśniejszymi meblami, błyszczącymi akcesoriami i jasnymi dywanami. Możesz eksperymentować z liniami namalowanymi na ścianach. Niezależnie od tego, czy pionowa, czy pozioma, linie będą wizualnie rozszerzać lub przedłużać wyświetlaną ścianę.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here