Wskazówki Dotyczące Malowania Dla Pięknego, Atrakcyjnego Salonu

Posted on

Twój salon może być formalny, z subtelnymi kolorami lub relaksujący. Niech odzwierciedla osobowość Twojej rodziny poprzez wybór mebli, tkanin, akcesoriów i kolorów farb. Twój salon może również łączyć się z innymi obszarami w domu. Użyj koloru farby, aby stworzyć ciągłość, rozszerzając ściany lub akcentując kolory na sąsiednie przestrzenie.

Pokój dzienny jest przeznaczony dla przyjaciół i rodziny, aby mogli spędzać czas. W tej przestrzeni publicznej najlepszy kolor farby jest zgodny z nastrojem lub atmosferą, którą chcesz stworzyć.

Wybierz neutralny

image credit

Neutralne kolory to naturalny wybór kolorów do salonu. Często pokój rodzinny i pokój rodzinny są otwarte na inne obszary domu, dzięki czemu dobry neutralny może pozwolić na użycie kolorów w sąsiednich przestrzeniach. Wybór najlepszych neutralnych kolorów farb jest kwestią stylu: ciepłe odcienie wydają się zachęcające i wygodne, a kolory z chłodnymi tonami mają nowoczesny, szykowny charakter. I nie bierz pod uwagę białych, odbarwionych kolorów – wybór spośród wielu białych kolorów tworzy puste płótno na ulubioną sztukę i meble.

Jeśli chodzi o wybór kolorów do malowania salonu, wydaje się, że istnieją setki opcji do wyboru. Problemy zaczynają się pojawiać, gdy nie masz pewności, który kolor najlepiej będzie wyglądał w przypadku innych mebli lub kolorów w salonie.

1. Kolor pokoju – równowaga

Równowaga to ciemnoszary / purpurowy kolor, który jest jednym z najpopularniejszych kolorów w salonie. Przywołaj stonowane spojrzenie i mroczny wygląd, równowagę, aby oddzielić salon lub pokój rodzinny od innych. Ten neutralny kolor doskonale nadaje się do dodawania ciemniejszych elementów do domu przy zachowaniu stonowanego odcienia, który jest idealny do nowoczesnych salonów i pokoi rodzinnych.

Mieszając odcienie bieli, ciemnoszarego stylu victoria, jasnoszarego i mieszanki szaro-niebieskiej, możesz stworzyć spokojny i kojący salon, który sprawi, że Twoi goście będą zazdrośni. Jasne meble miesza się również z ciemnoszarą farbą. Kolor ten naśladuje ciemnoszary kamień używany do budowy starożytnych zamków, nadając mu kolor niemal fantazji. Równowaga to fantastyczny wybór dla klasycznych i codziennych kolorów w salonie.

2. Kolor pokoju – wieża z kości słoniowej

W przypadku jaśniejszych, biało / brązowych kolorów wieże z kości słoniowej dają jasną farbę, ale także kruchość czekolady. Podobnie do koloru prażonych migdałów, kolor ten ma jednocześnie kojące i komfortowe ciepło. Chociaż ten kolor jest idealny do większości pomieszczeń domowych, jest świetnym kolorem do pokoju rodzinnego.

Użyj go, aby rozjaśnić swój pokój lub ogrzać go tonami. Wieże z kości słoniowej są idealnym kolorem do robienia takich rzeczy! Jasne kolory można połączyć z ciemnoniebieskim lub zielonym, aby uzyskać uspokajający efekt. Połącz meble lub ciemne podłogi z tym zachęcającym kolorem, aby nadać salonowi ciepło i komfort.

Większość zacienionych miejsc nadaje się na wieże z kości słoniowej, aby dać ci niemal nieograniczone pojęcie przestrzeni życiowej.

3. Kolor pokoju – kolor trawiastej łąki

Ta zielona, zwana trawiastą łąką, zapewnia salonowi w kraju kojącą atmosferę w każdym miejscu w domu. Jest również elegancki i przyjemny, co czyni go doskonałym wyborem do pokoju rodzinnego lub pokoju rodzinnego.

Jeśli wolisz ten spokojny kolor, z przyjemnością dowiesz się, że dobrze działa z jaśniejszymi i ciemniejszymi schematami. Jeśli chcesz nadać pokojowi rodzinnemu lub pokojowi rodzinnemu odrobinę koloru, dodaj trawiastą łąkę do ściany akcentującej, aby podkreślić jej piękno białą lub skorupką jajka.

Dodaj meble malowane w tym odcieniu do swojego salonu, aby uzyskać akcentującą ścianę. Pomiędzy pomysłem na pokój rodzinny a pomysłem na pokój rodzinny, jeśli wolisz naturalne i bardziej kolorowe odcienie do swojego salonu, trawiasta łąka jest dla ciebie zacienionym miejscem!

4. Kolor salonu – żółw malowany

Malowany żółw jest prawdopodobnie jednym z najbardziej atrakcyjnych i najpiękniejszych kolorów w salonie. Zielono-niebieski kolor malowanych żółwi jest tak kojący, że już nigdy nie będziesz chciał wyjść z pokoju rodzinnego lub pokoju rodzinnego.

Ten kojący kolor jest idealny do sypialni i łazienki, ale kolor jest większy w salonie. Połącz kolory tego dużego salonu z białym, jasnozielonym, brązowym i jasnożółtym, aby stworzyć odważny, ale piękny pokój.

Wymieszaj ten kolor z białym, brązowym i jasnoniebieskim, aby nadać pokojowi rodzinnemu lub pokojowi rodzinnemu kojącą atmosferę. Twoi goście będą ooh i ach ten piękny kolor.

W przypadku mebli spróbuj zmieszać jaśniejsze elementy z kolorami farb, aby nadać pomieszczeniu jaśniejszy i zachęcający efekt, lub zmieszaj ciemniejsze elementy, aby uzyskać bardziej szorstki wygląd. Pochwała z pewnością zostanie wydana, gdy w salonie pojawi się piękny zielony kolor pomalowanego żółwia.

Zwróć opcje wyboru koloru

Jeśli większość dużych elementów w salonie jest neutralna – dywan, podłoga i tkanina – odpowiedni kolor farby może zwiększyć wymiar i zwiększyć zainteresowanie. Decydujesz się na najlepszy kolor dla swojego domu?

Jeśli chcesz dodać dramatyczne projekty o odważnych kolorach, ale nie chcesz, aby kolory obezwładniały Twoją przestrzeń, pomaluj ściany akcentujące. Wybierz ścianę w pomieszczeniu, która ma sens jako punkt centralny, jak ściana kominkowa. Wybierz kolory, które można skojarzyć z całą przestrzenią za pomocą tkanin, dywanów i akcesoriów. Pozostałą ścianę można pomalować jaśniejszą wersją koloru akcentującego lub wybrać neutralną z tonem, który uzupełnia ścianę akcentującą.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here