Wskazówki, Jak Posprzątać Właściwy Dom

Posted on

Czystość jest bardzo ściśle związana ze zdrowiem. Zaczynając od siebie, sprzątanie środowiska i utrzymanie czystego domu to marzenie każdego. Oczywiście przed czyszczeniem musisz pomyśleć o kilku rzeczach, na przykład o tym, jak często musimy sprzątać ten pokój? Co powinniśmy faktycznie wyczyścić? I najczęściej przychodzi nam do głowy, skąd zaczynamy to wszystko porządkować?

Musisz przygotować się do zmiany układu domu, oczyszczenia go z kurzu, uporządkowania wszystkiego, co jest nadal używane lub niepotrzebne, sprawi, że Twój dom będzie czystszy i wygodniejszy. Można zastosować wiele sposobów na stworzenie komfortowego domu z posprzątaniem, na przykład jedną z metod, która jest powszechna wśród ludzi, jest metoda KonMari.

Dzięki łatwej metodzie zastosowanej do wykończenia domu, ludzie mogą naśladować „ Najbardziej czystą kobietę na świecie ” lub Marie Kondo, organizując lub odszyfrowując przedmioty w domu. Należy również zwrócić uwagę na to, które obszary lub narożniki rzeczywiście wymagają dodatkowej uwagi podczas czyszczenia. Co należy wyczyścić w tym obszarze, oto niektóre obszary, które należy wyczyścić w domu:

image credit

1. Zacznij od samego początku

Pierwszym obszarem, który wita gości po przyjeździe do domu, jest podwórko. Dlatego zacznij od tego obszaru, zamiatając codziennie , wyrywając dzikie rośliny i mchy wokół ściany ogrodzenia. Po wyczyszczeniu ściany ogrodzeniowej wymiana farby ściennej może pomóc przywitać przyjaznych gości w domu.

Nie wszystko musi być nowe, przemaluj ogrodzenie kilkoma bardzo starannie ułożonymi doniczkami z zielonymi roślinami, które mogą również dać świeże wrażenie po wejściu do domu.

2. Zapewnij gościom komfort w domu

Salon może odzwierciedlać cały dom. Zapewnienie komfortu gościom jest celem mieszkańców domu. Sprzątanie salonu, w którym gość może się zatrzymać, może być jednym ze sposobów. Możesz go wyczyścić z kurzu lub plam na sofie w salonie, pranie poduszki w celu wymiany dywanu raz w roku musi być wykonane, aby uzyskać czysty salon.

Następnie możesz przejść do obszaru okna, wyczyścić okno co najmniej 2 razy w roku, aby dać dobre wyniki, możesz jednocześnie wyczyścić dyszel, który jest odpowietrznikiem wykonanym z cementu i piasku, który jest drukowany, ponieważ ten dysz pomaga skierować świeże powietrze do domu .

3. Nie zapomnij o wygodzie rodziny

Pokój rodzinny staje się ważnym obszarem, który należy rozważyć bardziej szczegółowo w jego wygodzie, ponieważ w tym miejscu wszyscy członkowie rodziny zbierają się, aby cieszyć się swoim towarzystwem. Dlatego nie zapomnisz o czystości tego pokoju, co z pewnością podniesie poziom komfortu.

Można rozpocząć od czyszczenia sofy poprzez odkurzanie, okresowe zmienianie poszewek na poduszki na 3-6 miesięcy , czyszczenie drobiazgów w tym pokoju rodzinnym poprzez ustalenie, które z nich są nadal używane, czy też nie, aby zetrzeć je z kurzu, który może później zakłócić cyrkulację powietrza.

4. Czyste jedzenie w schludnej kuchni

Przygotowując jedzenie i jedząc naczynia, teraz można to zrobić od razu w kuchni, ponieważ jest on podłączony bezpośrednio do jadalni. Obszary, które są wystarczające do zbierania uporczywych plam spożywczych, należy zwrócić szczególną uwagę na niektóre części pokoju, takie jak zlewy, kuchenki, piekarniki i lodówki.

Przy dość częstym użytkowaniu zmywarka musi być codziennie czyszczona po użyciu, po prostu myta, ponieważ poziom stężenia mikroorganizmów w domu jest dość wysoki. Nie zapomnij czyścić piekarnika co 6 miesięcy , wyjmując każdy z istniejących stojaków i mocząc je ciepłą wodą, i rozpylając płyn czyszczący do wnętrza piekarnika, aby uzupełnić.

Zamiast tego możesz użyć sody oczyszczonej do usunięcia płytki nazębnej. Ponadto należy rozważyć użycie lodówek, raz w tygodniu należy regularnie czyścić lodówkę, aby zabić bakterie, które się w niej zatrzymały, i nie zapomnij zorganizować gromadzenia żywności w lodówce.

5. Jakość snu poprawia się, ponieważ pokój jest czysty

Kurz i roztocza znajdujące się w domu mogą powodować różne choroby układu oddechowego, takie jak astma lub alergie na kurz. Pokój staje się jednym z gniazdujących obszarów kurzu, dlatego odkurzaj powierzchnię materaca za pomocą końcówki modelu tapicerki co 6 miesięcy .

I nigdy nie zapomnij zastąpić swoich poduszek, zagłówków i prześcieradeł delikatną metodą prania (przy użyciu temperatury 55-70 stopni Celsjusza dla prześcieradeł), a następnie spłukaniem, a następnie wysuszeniem, jest pewne, że wszystkie przylegające do niej zarazki zostaną zniszczone.

6. Do widzenia kumar łazienkowy!

Regularne korzystanie z łazienek wymaga starannego czyszczenia ich raz w tygodniu . Stosując środek dezynfekujący, a następnie raz w tygodniu przecierając szmatką zewnętrzną, ta metoda może pomóc w wyeliminowaniu uporczywych zarazków, które gromadzą się w łazience. Ani nie dzieje się tak w przypadku umywalki i lustra. Aby usunąć płytkę nazębną , można ją wyszczotkować lub po prostu ponownie wytrzeć.

Ponadto należy również zwrócić uwagę na ręcznik kąpielowy, wymienić go po tygodniu użytkowania na czysty, a także upewnić się, że ręcznik jest suszony na słońcu, aby wyschł po każdym użyciu.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here