Wygodny Dom Z Odpowiednimi Światłami

Posted on

Prawie każdy dom ma światła. Wydaje się, że nawet stała się powszechną potrzebą wielu ludzi. Nie tylko jako środek oświetlenia, w rękach odpowiednich ludzi – światła są również ważnym elementem podnoszącym wartość estetyczną mieszkania; a także wpływ na mieszkańców psychicznych. Jednak dobre oświetlenie może stworzyć ciepłą atmosferę; co jednocześnie – wpływa na komfort i poprawę nastroju jego mieszkańców.

To, jak zmaksymalizować funkcję lampy w kosmosie, zależy ostatecznie od wielu rzeczy. Może to mieć postać technik oświetleniowych, wyboru materiału i jakości lampy, do umieszczenia / ustawienia w pomieszczeniu. Sam proces wyboru świateł jest procesem, którego nie można nie docenić. Więc jak do cholery mogę wybrać odpowiedni światło?

Każdy kolor lampy może tworzyć własne wrażenie

image credit

1. Żółty Użyj go przy wejściu, salonie, pokoju rodzinnym i łazience. Powodem jest to, że żółte światło może stymulować mieszkańców do ruchu. Im silniejszy żółty kolor, tym bardziej atrakcyjny jest nastrój oparty na kącie ludzkiej psychologii.

2. Biały Użyj bieli, aby sprawić radosne wrażenie w pokoju rodzinnym, salonie, a nawet w miejscu pracy. Co do konieczności pamiętania, zbyt jasne białe światło może oślepić oczy. Cóż, rozwiązanie, spróbuj zrekompensować mlecznobiałe światła w pokoju.

3. Niebieskawy biały. Udowodniono, że niebieskawo-białe światła mogą rozluźnić ludzi i szybko zasnąć. Dlatego dla dobrej jakości snu – możesz użyć tego rodzaju lampy do spania w pokoju rodzinnym, a nawet w sypialni.

Wybierz kolor lampy zgodnie z funkcją spacji

1. Foyer

To strefa recepcyjna; miejsce, w którym goście po raz pierwszy postawili stopę. Dlatego, aby dodać wrażenie i odpowiednio „powitać gości”, ustawienie świateł w holu musi być również piękne. Zaleca się stosowanie oświetlenia typu downlight lub uplight. Oprócz tego, że foyer wygląda jaśniej, umieszczenie tworzy również „ciepłe” wrażenie dla każdego, kto odwiedza.

2. Salon

Upewnij się, że umieściłeś w salonie atrakcyjne designerskie światła. Powodem jest to, że „osoby postronne” będą się bawić i przyjmować – przed wejściem do miejsca zamieszkania. Możesz zastosować oświetlenie ogólne jako oświetlenie główne; następnie zmieniają się w zależności od oświetlenia akcentującego w określonym punkcie – a także halogenowych świateł punktowych, które prowadzą / są wsunięte między sufit.

3. Pokój rodzinny

Stwórz cieplejszą atmosferę w salonie, wybierając odpowiednie światła. Ponieważ tam właśnie będą wykonywane wszystkie czynności gospodarza . Oczywiście, aby wesprzeć wszystkie te cele, zaleca się wybrać wygodną lampę, która pomieści wszystkie czynności w tym miejscu .

Możesz zastosować oświetlenie ogólne jako oświetlenie główne. Resztę spróbuj zastosować oświetlenie pośrednie – z ukrytą pozycją między ścianą a sufitem. Jak również może wiedzieć o kreatywności, na przykład poprzez zastosowanie prostych żarówek sadzenia. W ten sposób światło wytwarzane przez lampę będzie równomiernie rozłożone, a także spowoduje dramatyczne efekty.

4. Łazienka

Chociaż nie jest używana przez cały czas, w rzeczywistości łazienka jest ważną przestrzenią w twoim domu. Dlatego wspieraj wszystkie działania tam – wybierając odpowiednie światła.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę, łazienka musi mieć równomierne oświetlenie. Jednak lampa musi być umieszczona w części, która może dotrzeć do wszystkich obszarów w łazience. Teraz w przypadku samych elementów dekoracyjnych możesz umieścić światła z boku lustra, a nawet dodać oświetlenie kinetyczne – w wielu miejscach w postaci świec dekoracyjnych.

5. Jadalnia

Podobnie, pokój rodzinny, to jest, gdy wszyscy członkowie rodziny będą się spotkać i porozmawiać. Cóż, ciepło rozmowy z tą rodziną z pewnością wzrośnie , jeśli masz odpowiednie światła w jadalni.
Używając wiszącej lampy, możesz zwiększyć skupienie na stołach i krzesłach. Ponadto nie zapomnij zastosować oświetlenia ogólnego jako głównego światła, które pomieści wszystkie działania w przestrzeni.

6. Kuchnia

Wszyscy wiemy, że kuchnia jest ściśle związana z gotowaniem. Podobny małe laboratorium, czyli gdzie można być kreatywnym i tworzyć naczynia nan pyszne dla osób przebywających w domu. Cóż, ta aktywność może być o wiele więcej zabawy, jeśli masz odpowiednie oświetlenie.

Aby wesprzeć tę jedną funkcję, możesz użyć jasnego białego światła, które nie oślepia. Oprócz tego, że jest w stanie oświetlić przestrzeń, ten rodzaj lampy jest również w stanie zmniejszyć ryzyko obrażeń na skutek gotowania. Jeśli chodzi o zwiększenie wartości estetycznej przestrzeni, zaleca się zainstalowanie pośredniego światła na dole szafki, a nawet szafki do przechowywania.

Oto niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, tworząc komfortową rezydencję poprzez wybór świateł. Jedna mała uwaga: dobrze jest wziąć pod uwagę budżet, który musisz wydać; na przykład wybierając lampy energooszczędne (światła LED), a nawet dzieląc je w zależności od funkcji przestrzeni i potrzeb.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *